Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
   
 
 
 
 
     

Nargile Kurulumu 

Nargile Kurulumu :

Nargile kurulumu dikkat isteyen bir iştir. Dikkatsiz kurulumlar, nargileden alacağınız keyfi gölgeleyebilir. Bu açıdan her parçayı dikkatli bir şekilde yerleştirerek kurulumu yapmalısınız.
 

Nargilemizin serinde bulunan boruyu dikkatlice yerine yerleştirdikten sonra, şişeye yeterli miktarda su ilave ediyoruz. Suyun tam dolu ve az olmamasına dikkat etmelisiniz. Su dolumunun ardından seri şişeye takıyoruz.

Marpucu ser üzerindeki yerine taktıktan sonra, ser deliğini kapatarak marpuçtan hava çekiyoruz. Bu işlem marpuç ve diğer bağlantılardaki olası aksaklıkların tespiti için kontrol niteliğindedir. Yeterli miktarda hava geliyorsa yaptığınız işlemler doğru demektir.


Nargilenin gövde kurulumu bitmiştir. Sıradaki işlem tütünü hazırlama işlemidir. Paketten çıkan hazır tütününüzü mutlaka ayıklayıp açmalısınız. Bu hem tütün içerisindeki yabancı maddelerin temizlenmesi için hem de şerbet nedeniyle yapışan tütünü ayırmak için gereklidir. Tütünü ayıklarken parmaklarınızı sık sık su dolu bir kaba batırırsanız ayırma işlemini daha kolay halledebilirsiniz.


Ayırdığınız tütünleri lüleye sıkıştırmadan, silme tabir edilen miktarın daha azını koyarak doldurun. Kare şeklinde kesmiş olduğunuz alüminyum folyoyu lülenin üstüne örterek sabitleyin ve lüle dışında kalan kısmı alta doğru çevirerek sarın. Lülenin folyosuna kürdan benzeri bir araç yardımıyla ince delikler açın.

Hazır hale gelen lüleyi yerine yerleştirerek kömürünüzü ekleyin. Nargileniz içime hazır.